ذهنیت تان را بر کسب درآمد راسخ کنید، تشکیل کمیته درآمد و اقتصاد

به گزارش آسمان تو، محمدعلی شجاعی شامگاه پنج شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان شمالی با تاکید بر اینکه وقتی خدماتی همچون روشنایی جاده و آسفالت انجام می گردد باید درآمدی نیز از قبال آن ها حاصل گردد، اظهار کرد: به کسب درآمد توجه بیشتری گردد و برای آن منابعی درنظر گرفته گردد تا سرانجام سال جمع بندی کنیم و ببینیم از مسافرانی که از استان عبور کردند چه میزان درآمد حاصل شده است.

ذهنیت تان را بر کسب درآمد راسخ کنید، تشکیل کمیته درآمد و اقتصاد

شجاعی بر تشکیل کمیته درآمد و اقتصاد تاکید نمود و اضافه نمود: وظیفه این کمیته این خواهد بود که با استفاده از ایجاد ظرفیت های جدید و استفاده از پتانسیل های موجود استان راهکارهای کارشناسانه ارائه دهد و درنهایت پس از عملیاتی شدن طرح ها، نتایج آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی آمادگی خود را برای هر گونه همکاری با بخش خصوصی در ارتباط با طرح های گردشگری بیان کرد و گفت: اجرای طرح های گردشگری و پرداختن به این مقوله برابر با ایجاد اشتغال و نان آوردن بر سر سفره های مردم استان است.

رئیس ستاد خدمات سفر خراسان شمالی، موقعیت این استان را از هر لحاظ برای جذب گردشگر منحصر به فرد دانست و اضافه نمود: باید از داشته های بسیار استان چه به لحاظ طبیعت بکر وزیبا و چه از لحاظ قرار دریافت بین استان های پر تردد استفاده و کوشش کنیم تا از مسافرانی که از استان عبور می نمایند با مدیریت درست درآمد کسب کنیم.

شجاعی کسب درآمد از مسافران را چند برابر اعتبارات دولتی دانست و افزود: بخش دولتی با میدان دادن به بخش خصوصی می تواند به درآمد خوبی برسد و از چهارچوب سنتی بسنده شدن به بودجه های دولتی خارج گردد.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای برقراری پرواز خارجی بجنورد به عشق آباد اشاره نمود و گفت: اینکه خراسان شمالی هم مرز با یک کشور خارجی است می تواند فرصت خوبی برای جذب گردشگران خارجی باشد.

استاندار خراسان شمالی همچنین کمبودهای رفاهی در جاذبه های تاریخی استان مثل بلقیس را یک عامل ایجاد حس ناخوشایند در گردشگران دانست و اضافه نمود: اگر ماندگاری مسافران در استان هدف باشد باید امکانات رفاهی را نیز تقویت کرد تا مسافران با رضایت خاطر از استان خارج شوند.

شجاعی در ادامه تأکید کرد: نمازخانه های بین راهی که برای مسافران در نظر گرفته شده کفاف کار را نمی دهد و باید طرح جامعی برای آن تعریف گردد تا مشکل پیش رو نه تنها برای تعطیلات نوروز بلکه برای تابستان که با مسافر بیشتری روبرو می شویم رفع گردد.

لازم به ذکر است، استاندار خراسان شمالی همچنین به شهرداران برای زیبا سازی شهرها در ایام نوروز تأکید کرد و در از شهردار بجنورد خواست تا راستا فعلی فرودگاه بجنورد را به صورت ویژه مد نظر قرار دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 227

به "ذهنیت تان را بر کسب درآمد راسخ کنید، تشکیل کمیته درآمد و اقتصاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذهنیت تان را بر کسب درآمد راسخ کنید، تشکیل کمیته درآمد و اقتصاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید