دیدار سفیر قطر در خارطوم با رئیس شورای حاکمیتی سودان

به گزارش آسمان تو، سفیر قطر در خارطوم برای نخستین بار از زمان سرنگونی رژیم عمر البشیر با رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت وگو کرد.

دیدار سفیر قطر در خارطوم با رئیس شورای حاکمیتی سودان

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل آسمان تو، عبدالرحمن بن علی الکبیسی سفیر قطر در خارطوم با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار کرد و این نخستین دیدار مقام قطری با مقام سودانی از زمان سرنگونی رژیم عمر البشیر است.

به نوشته روزنامه السودان، الکبیسی پس از این دیدار گفت که در این دیدار تحولات مربوط به صلح در دارفور آنالیز شد و او سلام و درود تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر را به البرهان ابلاغ کرد.

این دیدار در حالی است که پس از عزل البشیر، اخباری در مورد تنش در روابط بین سودان و قطر در پی مخالفت شورای نظامی سودان با استقبال از یک هیأت قطری به ریاست عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه این کشور منتشر شده بود.

با وجود اینکه شورای نظامی سودان این خبر را تکذیب کرد اما بعدها محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی معاون رئیس شورای نظامی سودان گفت که تحریم قطر و عدم استقبال از قطری ها اشتباه است و بایستی از هیأت قطری نیز همانند دیگر هیأت ها استقبال کرد.

حمیدتی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک درباره علت مخالفت قطر با شورای نظامی گفت: ما اذعان داریم که نخستین بار قطری ها را تحریم نموده و از آن ها استقبال نکردیم و این اشتباه بود، بایستی از آن ها نیز همانند دیگران استقبال می کردیم، اما آن ها با ما دشمنی شدیدی داشتند و وزیر خارجه قطر بدون اطلاع ما به سودان آمد در حالیکه بایستی به حاکمیت یک کشور احترام گذاشت، او آمد و ما استقبال از او را نپذیرفتیم.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 513

به "دیدار سفیر قطر در خارطوم با رئیس شورای حاکمیتی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر قطر در خارطوم با رئیس شورای حاکمیتی سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید