دستور کار صحن علنی تغییر کرد، لایحه استرداد مجرمین بین ایران و چین در دستورکار مجلس

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران: نمایندگان مجلس با تغییر دستور کار صحن علنی مجلس و آنالیز با اولویت لایحه استرداد مجرمین بین ایران و چین و همچنین لایحه اساسنامه کمیسیون دامپزشکی همکاری های مالی (اکو) موافقت کردند.

دستور کار صحن علنی تغییر کرد، لایحه استرداد مجرمین بین ایران و چین در دستورکار مجلس

با مجری مستقیم تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار مجلسی آسمان تو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز مجلس، با تقاضای تغییر دستور جاری صحن علنی مجلس موافقت کردند.

وکلای ملت تقاضای در دستور قرار دریافت لایحه استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین را با 136 رای موافق، 15 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رساندند.

محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس طی سخنانی گفت: با توجه به حضور رئیس مجلس در کشور چین، تقاضای تغییر دستور از سوی جمعی از همکاران و با بیش از 50 امضا به هیئت رئیسه رسیده که خواهان اعمال تبصره یک ماده 104 آیین نامه داخلی مجلس شده بودند.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز به عنوان نماینده متقاضی تغییر دستور کار مجلس گفت: روابط بین کشور ایران و چین بسیار زیاد شده و تعدادی زیادی از هموطنان ما برای مسافرت و کار به این کشور سفر می نمایند، اما گاهی اتفاق می افتاد که هموطنانمان در آنجا دچار مشکل شده و راهی زندان می شوند.

وی اضافه نمود: خانواده این زندانیان درخواست دارند که این افراد به ایران بازگردانده شوند و دوره محکومیت خود را در اینجا سپری نمایند. البته ما با چندین کشور دیگر لایحه استرداد مجرمین را مورد موافقت قرار دادیم و اکنون این کار انجام می گردد.

در ادامه این جلسه همچنین محمدحسین فرهنگی گفت: تقاضای تغییر دستور دیگری در راستای اعمال تبصره یک ماده 104 آیین نامه داخلی مجلس با امضای 52 تن از نمایندگان به هیئت رئیسه رسیده که خواهان در دستور قرار دریافت لایحه اساسنامه کمیسیون دامپزشکی سازمان همکاری های مالی (اکو) شده اند.

عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به عنوان متقاضی تغییر دستور جاری مجلس گفت: در انتهای آبان ماه قرار است اجلاس همکاری های بین المللی اکو در حوزه دامپزشکی برگزار گردد که با توجه به لایحه دولت و آنالیز کمیسیون این اساسنامه باید به تصویب مجلس برسد تا ما بتوانیم با کشورهای عضو اکو همکاری های دامپزشکی داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به همکاری های گسترده در منطقه اگر این کنوانسیون تصویب نگردد، عوارض بسیار زیادی برای کشور خواهد داشت. بنابراین با توجه به لزوم تصویب این اساسنامه و با توجه به برگزاری این اجلاس در اواخر آبان ماه، ضروری است که هر چه زودتر این لایحه را به تصویب برسانیم.

وکلای ملت با 135 رای موافق، 5 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در صحن علنی با تغییر دستور کار مجلس و در دستور کار قرار دریافت لایحه اساسنامه کمیسیون دامپزشکی سازمان همکاری های مالی (اکو) موافقت کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 478

به "دستور کار صحن علنی تغییر کرد، لایحه استرداد مجرمین بین ایران و چین در دستورکار مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور کار صحن علنی تغییر کرد، لایحه استرداد مجرمین بین ایران و چین در دستورکار مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید