خبرنگاران علت حریق در شناورهای سنتی چیست؟

به گزارش آسمان تو، تهران - خبرنگاران - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام دلایل اصلی وقوع حریق در شناورهای سنتی، اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از حریق در این شناورها را تشریح کرد.

خبرنگاران علت حریق در شناورهای سنتی چیست؟

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در خصوص دلایل اصلی حریق در شناورهای سنتی، گفت: این مسئله را می توان در ابعاد مختلف آنالیز کرد که ساختار ضعیف لنج های چوبی و فایبرگلاس برای مقاومت در هنگام بروز حریق و ضعف آموزش خدمه شناورهای سنتی از مهمترین آنها است.

وی اضافه نمود: عدم رعایت ایمنی از سوی خدمه، استفاده از تجهیزات غیر استاندارد اضافی روی شناور مانند موتورپمپ های بنزینی و نگهداری بنزین غیرمجاز روی شناورها از دیگر دلایل حریق شناورهای سنتی است.

عضوهیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: رفتار غیرایمن در نحوه انتقال سوخت در شناورها، رفتار غیرایمن در هنگام آشپزی روی شناور و عدم رعایت صفافی ایمن لنج ها را می توان از دلایل دیگر حریق در شناورهای سنتی نام برد.

اسلامی در ادامه ضمن تشریح اقداماتی که به وسیله سازمان بنادر و دریانوردی به منظور جلوگیری از حریق در شناورهای سنتی دنبال می گردد، گفت: ممنوعیت استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی، الزام لنج ها به حضور حداقل خدمه شناور در هنگام پارک و کنار اسکله و افزایش نظارت های ایمنی شناورهای سنتی از دیگر اقدامات اجرا شده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در این زمینه اقدامات دیگری همچون ایجاد طرح صفافی ایمن لنج ها در بنادر و تهیه و پیگیری فرایند جایگزینی شناورهای سنتی مدنظر قرار گرفته است، اظهار کرد: اختصاص وام کم بهره به نوسازی ناوگان سنتی، تجهیز بنادر به امکانات اطفاء حریق ثابت و تامین شناورهای آتشخوار متناسب با احتیاج بنادر شناورهای سنتی از دیگر فعالیت های این سازمان به منظور جلوگیری از حریق در شناورهای سنتی است.

اسلامی خاطر نشان کرد: تعامل با سازمان شیلات درخصوص ارتقاء ایمنی شناورهای صیادی سنتی، برگزاری آموزش های تکمیلی برای خدمه شناورهای سنتی، پیگیری طرح تعویض پمپ های سیار بنزینی با پمپ های گازوییلی و نیز تقویت هماهنگی بین ارگان های استانی برای ارتقای توان مقابله با حریق شناورهای سنتی از دیگر اقدامات اجرا شده در این زمینه است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1274

به "خبرنگاران علت حریق در شناورهای سنتی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران علت حریق در شناورهای سنتی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید