جاودانی: در بازی سپاهان - پرسپولیس مسئله حادی نبود، هر شکایتی منجر به رأی انضباطی یا دستور موقت نمی گردد

به گزارش آسمان تو، سخنگوی کمیته انضباطی تأکید کرد، هر شکایتی که به این کمیته ارسال می گردد، قطعاً به رأی انضباطی منجر نخواهد شد.

جاودانی: در بازی سپاهان - پرسپولیس مسئله حادی نبود، هر شکایتی منجر به رأی انضباطی یا دستور موقت نمی گردد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری جلسه این کمیته با مدیران عامل سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و سپاهان به دلیل حواشی ملاقاتهای اخیر آنها، گفت: درباره مسائل انضباطی و توقعاتی که کمیته انضباطی از آنها دارد، صحبت شد. همچنین نقطه نظرات آنها را گرفتیم که این مسئله سوای حواشی اخیر این سه باشگاه بوده است.

وی درباره دفاعیات باشگاه ها گفت: این یک جلسه کلی بود که توقعات رکن قضایی فدراسیون فوتبال از سه باشگاهی که بالانشین هستند و برای قهرمانی رقابت می نمایند، در هفته های پایانی به آنها اعلام شد، به خصوص اینکه رویکرد آنها چه باشد. آنها هم گلایه داشتند که در بعضی موارد ما می توانیم ورود کنیم و در بعضی موارد مقررات به ما اجازه ورود نمی دهد. جلسه خوبی بود و خروجی خوبی هم داشت و قرار شد، ابلاغیه ای به تمام باشگاه ها گردد که سخنگویی داشته باشند و موضع باشگاه از سوی این سخنگو اعلام گردد. در این بین هر شخصی غیر از سخنگو صحبت کند، مسئولیتش شخصاً آن فرد باشد. به هر حال در مقررات انضباطی، باشگاه مسئول این روندی است که به وجود آمده و به طور مثال در روزی که تماشاگران وارد استادیوم شوند و اتفاقی رخ بدهد، باشگاه باید جوابگو باشد.

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا اتفاقات اخیر منجر به دستور موقت خواهد شد یا نه، گفت: ماده 100 آیین نامه انضباطی می گوید اگر ضرر جبران ناپذیری وارد گردد یا مسئله امنیتی و حادی صورت بگیرد، رئیس کمیته انضباطی اختیار دارد که دستور موقت صادر کند و مکلف نیست.

جاودانی درباره آرای ملاقاتهای اخیر و حواشی آن گفت: پنجشنبه جلسه ای خواهیم داشت که خاطیان دربی می آیند، صحبت ها را انجام می دهند و سپس به جمع بندی می رسیم. اتفاقات ملاقات سپاهان - پرسپولیس هم در همان روز جمع بندی می گردد. البته اعضای کمیته برای آن بازی به نتیجه کلی رسیده اند، اما برای جمع بندی روز پنجشنبه را در نظر گرفته ایم.

وی درباره شکایت های استقلال و پرسپولیس از اعضای یکدیگر به کمیته انضباطی، گفت: ما موظف هستیم هر شکایتی می آید، ابتدا به لحاظ شکلی آن را آنالیز کنیم که آیا شکایت از کانال درست آمده و هزینه دادرسی پرداخت شده است یا نه که اگر درست باشد، وارد ماهیت آن می شویم. شاید آنالیز کردیم و تعیین شد که ماهیت آن درست نیست و اصلاً مسئله مورد انضباطی نیست و اتفاقی رخ نداده است. هر شکایتی منجر به رأی انضباطی یا دستور موقت نمی گردد.

عضو کمیته انضباطی درباره رصد بازی های لیگ از این هفته، گفت: کمیته انضباطی فضای مجازی را رصد خواهد نمود و اینکه در مسابقات چه اتفاقی رخ می دهد. شاید به دلیل کرونا این مسئله کمرنگ شده باشد، اما ما نماینده نامحسوس به استادیوم می فرستادیم که از سمت کمیته انضباطی بازی را رصد کند.

جاودانی درباره احتمال محرومیت خاطیان دربی، گفت: از آنهایی که خواسته بودیم حضور داشته باشند، در جلسه پنجشنبه حضور خواهند داشت. من اگر صحبتی کنم، از سمت خودم صحبت کردم، چون ما در کمیته انضباطی پنج عضو داریم و شاید نظر من محرومیت یا تبرئه باشد، اما چهار عضو دیگر چنین نظری نداشته باشند و چون اولویت با اکثریت است، طبیعتاً اکثریت رأی می دهند.

وی درباره خاطیان تیم سپاهان و اینکه آیا آنها روز پنجشنبه در کمیته انضباطی حاضر می شوند یا نه، گفت: نفرات خاطی سپاهان را نخواستیم. در بازی سپاهان و پرسپولیس مسئله حادی نبود و بعد از بازی ناظر بازی و داور گزارش را اعلام کردند که موضوع حادی نبوده است. جز دریافت دوربین، مسئله خاصی نبوده است و نیازی به خواستن بازیکن نیست، اما در دربی اتفاقاتی اتفاق افتاده که خاطیان را خواسته ایم.

عضو کمیته انضباطی درباره اینکه رأی ملاقات سپاهان و پرسپولیس چیست، گفت: تا رأی صادر نگردد، نمی توان صحبت کرد. من می توانم نظرم خودم را شخصاً بگویم که نمی گویم، اما اجازه بدهید اجماع را ببینیم که گزارش ها آمده است، فیلم ها بازبینی شده است و باشگاه ها هم دفاعیات خود را ارسال نموده اند. شاید پنجشنبه رأی آن ملاقات اعلام گردد.

جاودانی درباره حضور افراد غیرمسئول در استادیوم نیز گفت: از هیئت ها، سازمان لیگ و مسئولان مختلف خواسته ایم شرح دهند که آقای X که آنجا بوده چه سمتی داشته و در زمین چرا حضور داشته است؟ برای بازی با سپاهان پاسخ ها را دریافت نموده ایم، اما هنوز برای ملاقات دربی این اتفاق رخ نداده است.

جاودانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه شنیده می گردد کمیته انضباطی بازیکن یا مربیانی را به دلیل اتفاقات فضای مجازی محروم خواهد نمود، گفت: این موضوع اصلاً صحت ندارد و در قبال برداشت شخصی افراد مختلف در فضای مجازی، کمیته انضباطی طبق آیین نامه اعمال قانون خواهد نمود و براساس عدالت و انصاف رأی صادر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1811

به "جاودانی: در بازی سپاهان - پرسپولیس مسئله حادی نبود، هر شکایتی منجر به رأی انضباطی یا دستور موقت نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاودانی: در بازی سپاهان - پرسپولیس مسئله حادی نبود، هر شکایتی منجر به رأی انضباطی یا دستور موقت نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید