تظاهرات گسترده معترضان به اصلاحات بازار کار در ایتالیا

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران: تظاهرات کنندگان از سراسر ایتالیا امروز شنبه با حضور در خیابان های شهر رم پایتخت نسبت به اصلاحات پیشنهادی دولت در بازار کار و اشتغال اعتراض کردند.

تظاهرات گسترده معترضان به اصلاحات بازار کار در ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل آسمان تو به نقل از رویترز، متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا اصلاحاتی را برای سر و سامان دادن به وضعیت مالی این کشور پیشنهاد نموده و اصلاح وضعیت بازار کار و اشتغال از مهمترین اجزاء آن به شمار می رود.

بر اساس این گزارش تظاهرات کنندگان معترض در این راهپیمایی پرچم های قرمز رنگ مربوط به بزرگترین اتحادیه کارگری ایتالیا یعنی سی جی آی ال را در اختیار داشتند. هزاران نفر در این راهپیمایی گسترده حضور داشتند و خواهان ایجاد شغل و امنیت شغلی شدند.

اتحادیه کارگری سی جی آی ال تعداد شرکت کنندگان در این راهپیمایی را بیش از یک میلیون نفر اعلام نموده است. تعدادی از اعضای حزب رنتسی نیز در این تظاهرات اعتراض آمیز شرکت نموده بودند که این مساله نشانگر اختلاف نظر بین مقام های دولت ایتالیا بر سر اصلاحات پیشنهادی است.

نخست وزیر ایتالیا خواهان آن شده است که به صاحبان کسب و کار قدرت و اختیار بیشتری برای استخدام و اخراج نیروی کار بدهد.کارگران اعتصاب کننده گذشته نیز در اعتراض به کاهش خدمات عمومی و اصلاحات پیشنهادی نخست وزیر در بخش اشتغال و کار در شهرهای مختلف ایتالیا راهپیمایی نموده بودند.

به اعتقاد نخست وزیر ایتالیا قوانین موجود بخش کار و اشتغال مانع بزرگی برای شرکت ها در استخدام نیروی کار به شمار می رود. اتحادیه های کارگری و اعضای چپگرای حزب دموکراتیک ایتالیا به شدت خشم خود را نسبت به این پیشنهادات اعلام نموده اند. به اعتقاد منتقدان اصلاحات پیشنهادی به ضرر حقوق کارگران بوده و هیچ اقدامی را برای حل و فصل دهه ها رکود و بحران مالی ایتالیا انجام نخواهد داد.

نخست وزیر ایتالیا اوایل سپتامبر برنامه خود برای سه سال آینده را اعلام نموده است. وی قول داده است تا پس از اجرای کامل اصلاحات مورد نظرش ایتالیا بار دیگر به کشوری تبدیل گردد که سرمایه گذاری در آن آسان خواهد بود.

ایتالیا در سال های اخیر با کاهش شدید رشد مالی روبرو شده و با معضلات بزرگی چون بیکاری بالا بین جوانان روبرو است. ایتالیا پایین ترین رشد مالی در بین کشورهای منطقه یورو را در سال های اخیر داشته است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 568

به "تظاهرات گسترده معترضان به اصلاحات بازار کار در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات گسترده معترضان به اصلاحات بازار کار در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید