ترامپ رئیس جمهور در سایه می&zwnjشود

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران : یک سناتور جمهوریخواه ایالات متحده پیش بینی کرد که کنترل و سلطه دونالد ترامپ در عرصه سیاسی آمریکا در دوره رئیس جمهور بعدی این کشور به قوت خود باقی خواهد ماند.

ترامپ رئیس جمهور در سایه می&zwnjشود

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، روزنامه ایندپندنت نوشت، لیندسی گراهام سناتور ایالت کارولینای جنوبی آمریکا می گوید که کنترل دونالد ترامپ بر حزب جمهوریخواه و بخش وسیعی از پایگاه انتخاباتی این حزب، کار قانونگذاران جمهوریخواه را برای حمایت از قوانینی که مورد مخالفت ترامپ هستند، سخت خواهد کرد.

از این رو، این سناتور آمریکایی پیش بینی می کند که کنترل دونالد ترامپ بر عرصه سیاسی آمریکا در دوره ریاست جمهوری جو بایدن نامزد مدعی پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا ادامه یابد و عملاً این نامزد باخته را به یک رئیس جمهور در سایه تبدیل کند.

این در حالی است که ترامپ همچنان بر ادعاهای خود مبنی بر پیروزی در انتخابات و اجرای طرح هایی برای برگزاری گردهمایی مخالفان در روز برگزاری مراسم تحلیف بایدن پافشاری می کند.

نکته قابل توجه آن است که در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ترامپ به رغم آنکه هم در کسب آرای عمومی و هم آرای الکترال باخت، 74 میلیون رأی به خود اختصاص داد که حدود 12 میلیون رأی بیشتر از تعداد آرای او در انتخابات 2016- با 62 میلیون رأی- بود و همچنین بالاترین تعداد آرای کسب شده توسط یک نامزد مغلوب در انتخابات را در تاریخ آمریکا به نام خود ثبت کرد.

این افزایش سهم از آرای عمومی سبب شد که ترامپ سودای رقابت مجدد در انتخابات 2024 آمریکا را در سر بپروراند.

لیندسی گراهام در گفتگو با نشریه آتلانتیک که اوایل این هفته منتشر شد، بدون تأیید پیروزی بایدن در انتخابات 2020 آمریکا گفت که ترامپ بر حزب جمهوریخواه کنترل و سلطه دارد.

گفتنی است که گراهام در زمره سیاستمداران و مقامات جمهوری خواهی است که تا به امروز از تأیید شکست ترامپ در انتخابات 2020، دستکم به طور علنی، سرباز زده است. وی در بخشی دیگر از این گفتگو می گوید: چنانچه او [ترامپ] با هر کار بایدن [که انجام می دهد] مخالفت کند، متحد کردن جمهوری خواهان سخت خواهد بود.

این سناتور جمهوریخواه در ادامه می افزاید که اگر او [ترامپ] به نحوی موافقت کند، انجام امور آسان تر خواهد شد. به شیوه های بسیار، او یک رئیس جمهور در سایه خواهد بود.

گفتنی است که ایده وجود یک رهبر در سایه که در نظام های پارلمانی کشورهایی همچون انگلیس امری شناخته شده است، در عرصه سیاسی ایالات متحده امری بی سابقه بشمار می رود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1536

به "ترامپ رئیس جمهور در سایه می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ رئیس جمهور در سایه می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید