ترامپ: بایدن رئیس جمهور جعلی است

به گزارش آسمان تو، رئیس جمهور آمریکا در رشته پیامی توییتری دیوان عالی آمریکا را ضعیف و بی کفایت و رئیس جمهور منتخب این کشور را رئیس جمهور جعلی نامید.

ترامپ: بایدن رئیس جمهور جعلی است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ روز شنبه در رشته توییتی ضمن حمله لفظی به وزارت دادگستری و اداره تحقیقات فدرال آمریکا، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا را رئیس جمهور جعلی نامید.

ترامپ در پیغامی توییتری نوشت: وزارت دادگستری و اف بی آی در قبال تقلب آرای انتخابات ریاست جمهوری 2020، بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ملت ما، بر خلاف شواهد قانع نماینده هیچ کاری نکردند. آن ها باید خجالت بکشند. تاریخ این را به یاد خواهد داشت. هرگز تسلیم نشوید. ششم ژانویه در واشنگتن شما را می بینم.

رئیس جمهور آمریکا در پیغامی دیگر نوشت: گزارش دورهام کدام گوری است؟ آن ها از کمپین من جاسوسی کردند، با روسیه (و دیگران) تبانی کردند و مچشان گرفته شد. گزارش های هاروویتز درباره کامی و مک کابی را بخوانید. حتی اخبار جعلی نیویورک تایمز هم گفت این بد است. آن ها همه کوشش خود را کردند و شکست خوردند و حالا کوشش می نمایند انتخابات را بدزدند.

ترامپ در دنباله این پیغام ها نوشت: دیوان عالی آمریکا در قبال تقلب انتخاباتی بزرگ که در انتخابات ریاست جمهوری 2020 رخ داد کاملاً ضعیف و بی کفایت عمل کرد. ما مدارکی قطعی داریم، اما آن ها نمی خواهند ببینند. آن ها می گویند موضعی نداریم. اگر انتخابات ما فاسد باشد کشوری هم نداریم.

او در پیغامی دیگر نوشت: یک سرباز جوان در افغانستان به من گفت انتخابات در افغانستان، از انتخابات 2020 آمریکا امن تر است و بهتر اداره می گردد. [انتخابات]ما با میلیون ها میلیون برگه رأی تقلبی پُستی انتخاباتی شبیه یک کشور دنیا سومی را داریم. رئیس جمهور جعلی!

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید. برآورد های رسانه های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد، اما ترامپ تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بار ها تأکید نموده است که بایدن با تقلب به عنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

پس از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، او با مطرح کردن ادعای تقلب در انتخابات کوشش دارد همچنان در قدرت بماند. حامیان ترامپ تا کنون دوبار در اعتراض به تقلب در انتخابات تجمع برگزار نموده اند که شمار قابل توجهی از شرکت نمایندگان آن اعضای گروه های سفید برتر پندار هستند. تجمع بعدی حامیان ترامپ قرار است ششم ماه ژانویه و پس از آنالیز آرای الکترال در کنگره تشکیل گردد.

اعضای مجمع گزینندگان چند روز پیش با شرکت در جلسه ای در ایالت های مختلف، بر اساس نتیجه انتخاباتی که سوم نوامبر برگزار گردید به ترامپ یا بایدن رأی دادند. در انتها این رأی گیری جو بایدن همان طور که برآورد شده بود با 302 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا انتخاب شد.

ترامپ اخیراً به اطرافیانش گفته که مایک پنس به اندازه کافی به او برای رسیدن به اهدافش جهت برگرداندن نتیجه انتخابات یاری نمی کند. او در روز های اخیر روی نقش سنتی ای متمرکز شده که مایک پنس معاونش قرار است روز 6 ژانویه در راستای تأیید نتیجه رأی گیری الکترال انجام دهد. مایک پنس، رئیس سنا است و روال تأیید آرای الکترال زیر نظر او انجام می گردد.

منابع مطلع می گویند ترامپ در روز های اخیر مسئله را با مایک پنس مطرح نموده و از شنیدن اینکه پنس نمی تواند نتیجه انتخابات را در جلسه 6 نوامبر تغییر بدهد متحیر شده است.

پنس و مقام های کاخ سفید کوشش نموده اند به ترامپ بفهمانند که ریاست او بر آن جلسه جنبه تشریفاتی دارد و او نمی تواند به صورت یکنفره نتیجه آرای الکترال را رد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1575

به "ترامپ: بایدن رئیس جمهور جعلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: بایدن رئیس جمهور جعلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید