تامین معیشت بازنشستگان از مهمترین اولویت های تامین اجتماعی است

به گزارش آسمان تو، سهیلا ملکشاهی روز یکشنبه بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: براساس قانون بودجه 1397 پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و آئین نامه اجرایی این قانون نیز توسط هیأت دولت مصوب گردیده که سال جاری اجرایی می گردد.

تامین معیشت بازنشستگان از مهمترین اولویت های تامین اجتماعی است

وی اضافه نمود: کارت اعتباری برای بازنشستگان با همکاری بانک رفاه کارگران صادر می گردد و این کارتها برای بازنشستگان امکان خرید اعتباری برابر با حقوق ماهیانه را فراهم خواهد ساخت و نگرانی بازنشستگان درباره زمان دریافت حقوق برطرف می گردد.

مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی ایلام اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را گامی در چارچوب بهبود وضعیت معیشت این افراد دانست و گفت: این قانون با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و براساس آن تاسرانجام سال دوم برنامه ششم توسعه یعنی تا سرانجام سال جاری به اجرا گذاشته می گردد.

وی با بیان اینکه بازنشستگان و بیمه شدگان صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی محسوب می شوند، تایکد کرد: مهمترین مأموریت این سازمان خدمت رسانی به بازنشستگان و تأمین معیشت و درمان آنان است چرا که بازنشستگان سرمایه های ارزشمند جامعه و گنجینه هایی از تجربه هستند و استفاده از تجربه آنان مسیر رشد و تعالی جامعه را هموارتر می نماید.

ملکشاهی اضافه نمود: بازنشستگان در طول 30 سال خدمت بهترین روزهای زندگی خود را با کوشش و خدمت برای به حرکت درآوردن چرخ این مرز و بوم از هیچ کوششی دریغ نکرده و مسئولان این سازمان باید با برنامه ریزی دقیق و مناسب بهترین امکانات را در اختیار آنان قرار دهند.

چهار مرکز درمانی به بیمه شدگان خدمات رسانی می نمایند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان استان ایلام نیز در این آیین گفت: سازمان تامین اجتماعی ارج گذاری به مقام انسان را که همسو با راهبردهای کلان سازمان است سرلوحه امور خود قرار داده تا در روز 25 ذی الحجه روز خانواده وتکریم بازنشستگان با قدر شناسی کوشش صادقانه و تجارب ارزشمند بازنشستگان را ارج نهد.

کریم لاله ماژین اضافه نمود: دوران بازنشستگی شروع یک تحول بزرگ در عمر هر فرد است و می توان با برنامه ریزی صحیح و نشاط آور از این دوران به نحو مطلوب استفاده کرد و باید علاوه بر مستمری ماهانه و خدمات درمانی خدمات دیگری چون پرداخت وام های ضروری، بیمه تکمیلی درمان، اعزام به سفرهای زیارتی و سیاحتی نیز به آنان ارائه گردد.

وی در ادامه حذف دفترچه درمانی را از مهمترین اقدامات مدیریت درمان تامین اجتماعی در استان مطرح کرد و اضافه نمود: :حذف دفترچه درمانی در راستای تسهیل و رفاه بیمه شدگان و پزشکان به صورت الکترونیک ارائه می گردد همچنین در راستای خدمات دهی به قشر بازنشسته و مستمری بگیر درصورت احتیاج ویزیت رایگان در منزل انجام می گردد.

لاله ماژین گفت : اکنون در سطح استان چهار مرکز درمانی، یک بیمارستان دی کلینیک، یک درمانگاه شماره 2 به بیمه شدگان خدمات رسانی می نمایند و سال گذشته نیز برای رفاه حال بیمه شدگان مرکز درمانی، دهلران با 2 شیفت رد حال اراده خدمت به بیمارن است و دو مرکز نیز در شهرستان های مهران و دره شهر کلنگ زنی شدند که پس از برطرف موانع کار اجرای آنها شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 38

به "تامین معیشت بازنشستگان از مهمترین اولویت های تامین اجتماعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین معیشت بازنشستگان از مهمترین اولویت های تامین اجتماعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید