بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا؛ برای انتخابات فدراسیون مصمم تر از قبل شدیم

به گزارش آسمان تو، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا بیانیه مشترکی را در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال صادر کردند.

بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا؛ برای انتخابات فدراسیون مصمم تر از قبل شدیم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا که به عنوان کاندیدای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام نموده اند، بیانیه مشترکی را در مورد انتخابات صادر کردند که متن این بیانیه به توضیح زیر است:

بدون تعارف می خواهیم بعضی مسائل فوتبال ایران را با مردم سرزمین مان، از هواداران و عاشقان فوتبالی و پیشکسوتان و رسانه ها گرفته تا مدیران فوتبالی اعم از روسای هیات ها و مدیران باشگاه ها در میان بگذاریم. با اینکه در هفته های گذشته غم از دست دادن دوستان عزیزمان مهرداد میناوند و علی انصاریان قلب ما را شکست و دل ما، خانواده هایشان و هواداران قدرشناس فوتبال را به درد آورد اما ما را در تصمیم مان برای ورود به عرصه مدیریت فوتبال و یاری به آینده پر هوادار ترین ورزش ایران مصمم تر از قبل نموده است. علی کریمی و مهدی مهدوی کیا مانند خیلی از پیشکسوتان فوتبالی که سال ها با گوشت و پوست و استخوان شان فوتبال را لمس نموده اند، خیلی خوب می دانیم که فوتبال از معدود دلخوشی های مردم این مرز و بوم است؛ مردمانی که با افتخار آفرینی و موفقیت های فوتبالی اشک شوق می ریزند و در شکست ها و ناکامی ها روزها افسرده و سرخورده می شوند و ما اهالی فوتبال، سال ها این غم ها و شادی ها را از نزدیک شاهد بوده ایم و در کنار مردم خندیدیم و اشک ریخته ایم . امثال مهدوی کیا و کریمی ها اعتبارشان را از لطف و محبت همین مردم به دست آورده اند و یقینا به خاطر همین لطف مردم بود که بعد از تغییرات اساسی در اساسنامه فدراسیون و فرصتی که فراهم شد تا فوتبالی ها هم وارد انتخابات فوتبال شوند، ما نیز مجاب شدیم تا وارد انتخابات 10 اسفند شویم. از معادلات پشت پرده کاملا آگاهیم اما داوطلب شدیم تا ثابت کنیم انتقادهای چند سال گذشته فقط شعار نبوده و با کسی هم حب و بغض شخصی نداریم بلکه معتقدیم این فوتبال باید عاری از فساد و کاملا پاک و شفاف باشد.

فوتبال برای ما و خیلی از پیشکسوتان ، خط قرمز است پس نباید فوتبال قربانی زد و بندهای ناسالم گردد، زد و بندهایی که در آن حق داوران، بانوان، پیشکسوتان،هواداران و استعدادهای ناب و .... نادیده گرفته و فقط عده ای خاص و بعضا چهره های غیر فوتبالی از آن بهره مند شوند. پس ثبت نام کردیم تا بلکه بتوانیم از انتقادهای مان دفاع کنیم و ثابت کنیم نقدهایم صرفا حرف نیست و حالا که آمده ایم شعارمان خیلی واضح و روشن فوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی است.

این شعار هیچ تضادی با رایزنی و گفت و گو با افراد سالم و دلسوز ندارد چرا که همچنان معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهی های میلیون دلاری، هستند افرادی که خون و دل فوتبال را می خورند تا بلکه بتوانند این کشتی به گل نشسته را نجات دهند.

برای ما جهت و نقشه راه با تدوین یک برنامه استراتژیک و مدون تعیین است، برنامه ای که به یاری افراد متخصص در حوزه های مالی، حقوقی، امور مربوط به داوری و مسایل بین المللی و ...آماده شده تا هر مدیری که توان حرکت در چارچوب برنامه تدوین شده را داشته باشد، ما را همراهی کند. برنامه هایی که تمامی فعالیت هایش شفاف و روشن است، جهتی که فرد ناسالم نمی تواند همراهش باشد و مدیر سالم قادر خواهد بود تا خط انتها ما را همراهی کند، بنابراین مقابل هیچ فرد یا هیاتی گارد بسته نداشته و نداریم مگر اینکه فردی علاقه ای به همراهی در این برنامه شفاف نداشته باشد.

در این برنامه جایی برای ارایه گزارش دروغین وجود ندارد و نمی توان با آمار نادرست باشگاه های مان را به سازمان داخلی و خارجی درآمدزا معرفی کنیم در حالی که این فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی کاملا ورشکسته است.

در این برنامه استراتژیک توسعه فوتبال از پایه تا رده های بالا در اولویت واقع شده است، به مسائل فوتبال بانوان ریشه ای توجه شده و برای داوران مصونیت و استقلال بیشتری در نظر گرفته شده است.

پاک سازی فوتبال صرفا یک شعار نیست بلکه برای ما یک هدف است، هدفی که با زد و بندهای همیشگی محقق نخواهد شد، چون معتقدیم خاتمه زد و بندهای نادرست ختم می گردد به قراداد ننگین با ویلموتس، شعار و عوام فریبی به استفاده از VAR و سوء استفاده از احساسات هواداران، هدیه دادن پست های مختلف به دوستان، شرایط مبهم و درد آور فوتبال بانوان،مسائل فراوان استادیوم ها، بدهی های کلان و صدها معضل دیگر.

با کریمی و مهدوی کیا یا بدون ما، امیدواریم در انتخابات 1 اسفند فضا همانی نباشد که سال ها فوتبال ایران از آن لطمه خورده و در کنار 85 میلیون جمعیت فقط عده ای خاص از آن بهره برده اند و فوتبال هم قربانی شعارهای بی پایه و اساس شده است.

فوتبال پاکم آرزوست

دوستدار شما

علی کریمی - مهدی مهدوی کیا

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1665

به "بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا؛ برای انتخابات فدراسیون مصمم تر از قبل شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا؛ برای انتخابات فدراسیون مصمم تر از قبل شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید