بهزاد نبوی رئیس نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان شد

به گزارش آسمان تو، آذر منصوریسخنگوی جبهه اصلاح طلبان ایران اظهارکرد: مجمع عمومی نهاد اجماع ساز عصر چهارشنبه تشکیل جلسه داد و بعد از تصویب آیین نامه و معین شدن ارکان نهاد اجماع ساز، انتخابات برای معین ارکان و مسئولان این جبهه برگزار گشت.

بهزاد نبوی رئیس نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان شد

به گزارش ایرنا، وی اضافه نمود: در این جلسه بهزاد نبوی به عنوان رییس، حسین مرعشی و حسین کمالی نواب رییس و آذر منصوری به عنوان سخنگو و علی باقری به عنوان دبیر جبهه اصلاح طلبان ایران انتخاب شدند.

قائم مقام حزب اتحاد ملت با بیان اینکه در خصوص انتخاب مسئولان کمیته ها در جلسه بعد تصمیم گیری خواهد شد، بیان نمود: وقت کافی در جلسه امروز برای انتخاب روسای کمیته های نهاد اجماع ساز وجود نداشت. بعد از انتخاب مسئولان آن، خود کمیته ها در خصوص ترکیب اعضا و انتخاب هیات رییسه مجموعه خود تصمیم گیری خواهد نمود.

منصوری گفت: زمان زیادی صرف تدوین و تنظیم آیین نامه نهاد اجماع ساز برای دموکراتیک عمل کردن و شفافیت در این نهاد شد. این آیین نامه نسبت به آیین نامه های قبلی نهاد های ائتلافی اصلاح طلبان تغییرات زیادی داشت. در بخش احزاب، نوسازی گفتمانی اصلاح طلبان، وظایف و ماموریت ها، تحقق اجماع و ائتلاف حداکثری بین جریان اصلاحات و پرداختن به سازکار هایی که بتوانند در جهت تحقق اهداف نهاد ائتلافی اصلاح طلبان عمل کند، مواردی بود که در آیین نامه این مجموعه گنجانده شد.

وی اضافه نمود: شفافیت نهاد اجماع ساز و پاسخگویی عملکرد نهاد در قبال منتخبین نهاد، نیز از جمله مواردی بود که سعی شد به عنوان تغییرات جدی در آیین نامه جدید لحاظ گردد. بحث پی گیری عملکرد منتخبان فعلی و پایش و ارزیابی عملکرد آن ها و پرداختن جدی به مقوله فساد در ابعاد وسیع چه در کشور و رصد عملکرد کسانی که با حمایت نهاد اصلاح طلبان به نهاد های انتخابی راه خواهند یافت، نیز با حساسیت زیادی در آیین نامه جدید لحاظ شد.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به اینکه پایش مداوم عملکرد منتخبین از جمله موضوعات مهم درج شده در آیین نامه بود، اعلام نمود: در آیین نامه کوشش برای انتخاباتی که ضمن تامین الزامات مشارکت حداکثری مردم، بتواند رقابتی را بین جریان های سیاسی ایجاد کند که در تراز قانون اساسی باشد و انتخابات به گونه ای برگزار گردد که روح جمهوریت در ارتباط با آزادی و انتخاباب آزادانه مردم تامین گردد، نیز لحاظ شد.

منصوری ادامه داد: بعد از اینکه پروتال رسانه ای نهاد اجماع ساز راه اندازی گردد، همه این موارد برای ارزیابی، قضاوت و نقد عملکردها، منتشر شده ودر اختیار مردم و مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه با تشکیل نهاد اجماع ساز، فعالیت های شورای عالی و جبهه هماهنگی اصلاحات بلا موضوع تلقی شد، افزود: قانون احزاب را برای اینکه بتوانند در بیش از یک ائتلاف شرکت نمایند، آزاد گذاشته است، ولی در عمل یک حزب نمی تواند در بیش از یک ائتلاف حضور داشته باشد. با این نگاه با شکل گیری نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان عملا فعالیت شورا ها و جبهه های گذشته متوقف شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1718

به "بهزاد نبوی رئیس نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهزاد نبوی رئیس نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید