برآورد فوربس از خسارت های کرونا به اقتصاد دنیا

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران: انتظار می رود ویروس کرونا رشد مالی دنیا را بین 0.2 تا 0.3 درصد کاهش دهد.

برآورد فوربس از خسارت های کرونا به اقتصاد دنیا

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، نشریه فوربس نوشت: در حالی که بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران نگران پیامدهای ویروس کرونا بر روی اقتصاد چین هستند، نتایج مدل سنجی ها نشان می دهد که باید نگران رشد کل دنیا بود و حتی در آمریکا که هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای چین قرار گرفته است، رشد مالی می تواند به اندازه 0.2 درصد تا 0.4 درصد در سه ماهه نخست سال جاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا کاهش یابد. ویروس کرونا بیش از 45 هزار نفر را در سطح دنیا مبتلا نموده و جان بیش از 1100 نفر را گرفته است. محتمل است رشد مالی سال جاری چین علاوه بر آن که نتواند در سطح شش درصدی هدف گذاری شده توسط مقامات قرار گیرد، به پنج درصد نیز کاهش پیدا کند.

در حال حاضر چین 17 درصد کل فراوری ناخالص داخلی دنیا را در اختیار دارد و ایجاد مشکل در اقتصاد این کشور با توجه به اندازه اقتصاد و سهم بالای این کشور از سبد تجاری کشورهای مختلف قطعا روی کل کشورها تاثیر خواهد گذاشت. هم موسسه رتبه بندی مودی و هم بانک بارکلی در گزارش جدید خود از چشم انداز اقتصاد دنیای، رشد سال 2020 را 0.3 درصد کاهش داده اند؛ هر چند موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارشی امیدوارانه تر پیش بینی نموده است رشد مالی دنیا در سال 2020 به اندازه 0.2 درصد کاهش یابد.

پیشتر ریچارد کلاریدا، از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا گفته بود ویروس کرونا یک مشکل جدی است که مصون ماندن اقتصاد آمریکا از پیامدهای آن تقریبا غیر ممکن خواهد بود. هر چند که لری کودلو، مشاور مالی ترامپ معتقد است که ویروس کرونا پیامدهای اندکی روی اقتصاد آمریکا خواهد داشت اما مدل سنجی رشد نشان می دهد ویروس کرونا احتمالا باعث کاهش 0.2 درصدی تا 0.4 درصدی رشد مالی آمریکا می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 983

به "برآورد فوربس از خسارت های کرونا به اقتصاد دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برآورد فوربس از خسارت های کرونا به اقتصاد دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید