انگلیس از تحریم های ضد روسی استقبال کرد

به گزارش آسمان تو، وزیر خارجه انگلیس در پیامی توئیتری از تحریم هایی که اتحادیه اروپا و آمریکا به بهانه مسمومیت و بازداشت ناوالنی علیه روسیه اعمال کرده اند؛ استقبال کرد.

انگلیس از تحریم های ضد روسی استقبال کرد

انگلیس که دیگر عضوی از اتحادیه اروپا نیست؛ به صف آرایی غرب علیه روسیه پیوست. به همین دلیل، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس با انتشار پیامی توئیتری، از تحریم هایی که واشنگتن و بروکسل به بهانه مسمومیت آلکسی ناوالنی معارض روس علیه دولت مسکو اعمال کرده اند؛ حمایت کرد.

وی در این باره مدعی شد: از تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه آنهایی که مسئول مسموم کردن و بازداشت ناوالنی هستند؛ استقبال می کنیم. انگلیس به همکاری نزدیک با شرکای بین المللی در راستای پاسخگو کردن روسیه از بابت ناکامی در عمل به تعهدات حقوق بشری و مبارزه با تسلیحات شیمیایی، ادامه می دهد.

وزارت بازرگانی آمریکا روز سه شنبه 14 نهاد در روسیه، آلمان و سوئیس را به دلیل فعالیت های اشاعه ای در حمایت از برنامه تسلیحات کشتار جمعی روسیه و فعالیت تسلیحات شیمیایی تحریم کرد.

پیشتر نیز وزارت خزانه داری آمریکا 7 مقام ارشد روسیه را تحریم کرد و مدعی شد که اطلاعاتش نشان می دهد که مسکو عامل مسموم شدن ناوالنی است.

اتحادیه اروپا نیز دو روز پیش 4 مقام روس را به اتهام مشابه، تحت تحریم قرار داد.

روسیه در واکنش به این تحریم ها، حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ دانست و تاکید کرد که تصمیم واشنگتن یک پیروزی پوچ و یک حمله خصمانه است که تأثیری در سیاست مسکو نخواهد داشت.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1685

به "انگلیس از تحریم های ضد روسی استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس از تحریم های ضد روسی استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید