الجزیره: فراکسیون البناء عراق از نامزدی السهیل صرف نظر کرد

به گزارش آسمان تو، شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که فراکسیون البناء در مجلس عراق از نامزدی قصی الهسیل برای تصدی سمت نخست وزیری صرف نظر نموده است.

الجزیره: فراکسیون البناء عراق از نامزدی السهیل صرف نظر کرد

به گزارش گروه بین الملل آسمان تو، شبکه الجزیره روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه مدعی شد که فراکسیون البناء متشکل از دو ائتلاف دوله القانون و الفتح، از معرفی قصی السهیل به عنوان نامزد سمت نخست وزیری عراق، صرف نظر نموده است.

این تصمیم پس از مخالفت علنی بعضی از ائتلاف های عراق مانند ائتلاف اهل تسنن موسوم به تحالف القوی العدوانیه و چند ائتلاف شیعی، اتخاذ شده است.

امروز بعضی از رهبران ائتلاف اهل تسنن عراق موسوم به تحالف القوی العراقیه با ارسال نامه ای به رئیس جمهور عراق، بر مخالفت خود با کاندیداتوری قصی السهیل برای تصدی سمت نخست وزیری تأکید کردند.

فراکسیون البناء به عنوان فراکسیون بزرگ تر در مجلس عراق، دیروز (یکشنبه) قصی عبدالوهاب عبود السهیل وزیر آموزش عالی در دولت مستعفی عراق را به عنوان نامزد نخست وزیری به برهم صالح رئیس جمهور پیشنهاد کرد.

مهلت قانونی برهم صالح رئیس جمهور عراق برای معرفی مأمور تشکیل کابینه جدید (نخست وزیر مکلف)، پنجشنبه (28 آذر) به انتها رسید، اما رئیس جمهور با احتساب روزهای تعطیل، این مهلت را تا شامگاه یکشنبه تمدید کرد، اما باز هم مسئله انتخاب نخست وزیر به جایی نرسید. پس از این ناکامی در انتخاب نخست وزیر جدید، عراق از امروز دوشنبه وارد خلأ قانونی شده است.

ث

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 796

به "الجزیره: فراکسیون البناء عراق از نامزدی السهیل صرف نظر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزیره: فراکسیون البناء عراق از نامزدی السهیل صرف نظر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید