افزایش صادرات محصولات ایرانی به ارزش بیش از 880 میلیارد ریال

به گزارش آسمان تو، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با حمایت از شرکت های تولیدی، به صادرات بیش از 880 میلیارد ریال محصولات ایرانی یاری نموده است.

افزایش صادرات محصولات ایرانی به ارزش بیش از 880 میلیارد ریال

به گزارش ، در راستای سیاست های ستاد اجرایی برای افزایش صادرات کالا های ایرانی، 8 شرکت مشارکتی این بنیاد در سال رونق فراوری پیروز به صادرات محصولات خود به کشور های مختلف از جمله ترکیه، روسیه، چین، هنگ کنگ، تایلند، ترکمنستان، افغانستان، عراق و امارات به ارزش بیش از 880 میلیارد ریال شده اند.

بر اساس این گزارش، با این میزان صادرات در سال مالی منتهی به شهریور 1398، 126 درصد از برنامه های صادراتی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) محقق شده است. این رقم در مقایسه با عملکرد سال گذشته، 76 درصد رشد نشان می دهد.

انواع خرما، ماهی و میگو، تخم مرغ، قطعات پلاستیکی و لوازم برقی خانگی، انواع پریز، لامپ و کلید، شمش روی، سیم و کابل، شیشه سکوریت و لمینیت از جمله محصولاتی است که شرکت های مشارکتی بنگاه محور بنیاد برکت به کشور های مختلف صادر نموده اند.

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قالب طرح های اشتغال زایی بنگاه محور خود و با هدف ایجاد فرصت های کسب و کار، محرومیت زدایی، توانمندسازی مالی جوامع محلی، توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها و یاری به رونق فراوری، اقدام به مشارکت با شرکت های کوچک و متوسط و واحد های فراوریی در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته نموده است.

این بنیاد هم چنین با توجه به راهبرد ها و تأکیدات ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق فراوری و توانمندسازی هر چه بیش تر شرکت های کوچک و متوسط در مناطق محروم و کم تر برخوردار، راهبرد توسعه صادرات محصولات غیرنفتی در شرکت های مشارکتی خود را در دستور کار قرار داده است.

لازم به ذکر است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون در 357 طرح توانمندسازی مالی اقدام به مشارکت با سهم حداکثر 49 درصدی نموده است. این بنیاد پس از رسیدن این طرح ها به مرحله ثبات فراوری و پایدارسازی فعالیت، از 221 طرح خارج شده است. بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم اکنون با 136 طرح به منظور اشتغال زایی و رونق فراوری مشارکت دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 481

به "افزایش صادرات محصولات ایرانی به ارزش بیش از 880 میلیارد ریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش صادرات محصولات ایرانی به ارزش بیش از 880 میلیارد ریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید