آماده انتقال دانشجویان افغانستانی از چین به کابل هستیم، برای جلوگیری از ویروس کرونا آمادگی کامل داریم

به گزارش آسمان تو، وزیر صحت عامه افغانستان گفت: آماده انتقال دانشجویان افغانستانی از شهر ووهان چین به داخل کشور هستیم.

آماده انتقال دانشجویان افغانستانی از چین به کابل هستیم، برای جلوگیری از ویروس کرونا آمادگی کامل داریم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش ، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه/ بهداشت افغانستان امروز (یکشنبه 13 دلو/ بهمن) در یک نشست خبری در کابل اظهار داشت که آماده انتقال دانشجویان افغانستانی از شهر ووهان چین به داخل این کشور است.

وی گفت که سازمان دنیای صحت/ بهداشت باید اجازه انتقال این افراد از ووهان را صادر کند.

وزیر صحت عامه/ بهداشت افغانستان تاکید نمود که زمینه قرنطینه دانشجویان برای 14 روز مساعد شده، اما نظر سازمان صحی دنیا این نیست که شهروندان افغانستان و دیگر کشورها تا برطرف حالت اضطرار از شهر ووهان چین خارج شوند.

وی ادامه داد: بحث دیگر انتقال41 دانشجوی افغانستانی مقیم چین با خانواده هایشان این است که با انتقال آن ها به افغانستان، بیش از 30 میلیون نفر با ویروس کرونا روبرو می شوند.

فیروز اظهار داشت: سفیر چین اطمینان داده است که شرایط دانشجویان افغانستانی در ووهان خوب است.

فیروز ادامه داد: در مدت یک هفته گذشته حدود 262 نفری از چین وارد افغانستان شده اند و تیم صحی/ بهداشتی روزانه از آن ها در خانه هایشان نظارت می نماید، اما کسانی که از شهر ووهان چین به افغانستان می آیند، باید به مدت 14 روز قرنطینه شوند.

وی توضیح داد که تا به امروز در خصوص شیوع ویروس کرونا در افغانستان گزارشی ثبت نشده است.

وزیر صحت عامه/ بهداشت افغانستان گفت: بر اساس محاسبات ما، در صورتی که ویروس کرونا وارد افغانستان گردد، در جریان شش ماه، سه هزار نفر را مبتلا خواهد نمود. ما برای جلوگیری از این ویروس، آمادگی داریم، حتی نسبت به سایر کشورها، شرایط بهتری داریم تا از شیوع این ویروس در افغانستان، جلوگیری کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 783

به "آماده انتقال دانشجویان افغانستانی از چین به کابل هستیم، برای جلوگیری از ویروس کرونا آمادگی کامل داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده انتقال دانشجویان افغانستانی از چین به کابل هستیم، برای جلوگیری از ویروس کرونا آمادگی کامل داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید